.::. BIOSOLÁRIUM .::. :: Úvodní ::

Snad každý z nás si již položil otázku na téma škodlivosti či prospěšnosti opalování. Italský výrobce solárií, firma Sportarredo, představila v letošním roce na veletrhu v Bologni revoluční novinku v oblasti solárií. Touto novinkou se stala BIOSOLÁRIA. Biosolária mají na rozdíl od běžných solárií vyváženější poměr zastoupení jednotlivých složek ultrafialového spektra a tak se stávají ideální náhražkou slunečních paprsků v období, kdy se nám slunce nedostává. Na rozdíl od turbosolárií je u biosolárií posíleno záření v oblasti UV-A spektra a potlačeno agresívnější UV-B záření. Biosolária jsou tedy šetrnější k pokožce neopálené a výsledné opálení má podstatně delší trvanlivost jak opálení získané v turbosoláriích. Biosolária jsou vyráběha ve provedení horizontálního a vertikálního solária. Je tedy zákazníkům dána možnost výběru mezi opalováním v leže či ve stoje. Biosolária se také vyznačují odlišným spektrem záření v oblasti viditelného světla. Biosolária svítí zářivě nazelenalou barvou. Biosolária svítí zářivě nazelenalou barvou.

A je to právě barva zelená, která má celkově zklidňující a relaxační účinek na organismus. Díky tomu dochází při pobytu v biosoláriu k posílení regeneračních a samoléčících schopností organismu.
UV záření biosolárií zvyšuje tvorbu vitamínu D3 v pokožce a tak se stává nepostradatelným v prevenci proti odvápňování kostí /osteoporoze/. Biosolária působí příznivě na posílení nespecifické imunity organismu a urychlují hojení kožních onemocnění. Lze očekávat, že se také u nás stanou BIOSOLÁRIA nedílnou součástí regeneračních a rekondičních center. Stejně tak se jistě v krátké době setkáme vedle zavedených provozoven solárií i s provozovnami označenými nápisem BIOSOLÁRIUM. Právě tato centra jsou totiž zárukou zdravého opalování.